کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل جزئی پیوند مو به روش FIT است. این روش تقریبا روشی جدید در دنیای جراحی زیبایی است و برای ترمیم ابروی قربانیان سوانح سوختگی و مبتلایان به بیماری‌های مانع رشد ابرو ، به وجود آمد اما امروزه جراحان زیبایی این روش را به عنوان یک روش زیبایی برای زنان و مردانی که خواهان بهبود ظاهر ابروی خود هستند بکار میبرند.

روش و مراحل کاشت ابرو


کاشت ابرو یک عمل جزئی پیوند مو به روش FIT است (FUE)این کار تحت بی هوشی موضعی صورت میگیرد و بسیاری از بیماران در حین جراحی به خواب راحتی میروند. در طول جراحی کاشت ابرو پس از بیهوشی موضعی ناحیه اهداکننده که عموما پشت گوش ها است آماده میگردد. سپس مو به وسیله ابزاری خاص با دقت و احتیاط از ناحیه اهدا کننده برداشت میشود. در هر بار یک فولیکول برداشت شده و با استفاده از سوزن پیوند کاشت میشود تا تضمین کند که میکروگرافت های بدست آمده از ناحیه اهدا شده به خوبی در ناحیه ابرو ثابت بماند.موها دقیقا شبیه شیوه رشد موی ابرو کاشت میشوند تا ابرو ظاهری کاملا طبیعی پیدا کند.در هنگام برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، موها باید به واحدهای فولیکولی مجزا تقسیم شوند و از هر نوع چربی یا پوست اضافی باید جدا شوند.وقتی مرحله درمان شما به پایان رسید، موی کاشت شده به صورت طبیعی رشد میکند و هنوز می توانید زیرابرو بردارید، به ابرو شکل دهید یا آن را کوتاه کنید، زیرا این ابروهای کاشت شده دقیقا همانند ابروهای طبیعی هستند. کندن، براق کردن یا بندکشی موهای ابروی پیوندی تاثیری بر فولیکول ندارند و این به این معناست که موهای ابرو دوباره رشد میکنند و مشکلی پیش نمیاید. کاشت واحد فولیکولی یکی از رایج ترین روش های مورد استفاده است. با این حال، جراحان کاشت ابرو از روش های مختلفی استفاده می کنند.

کاشت ابرو

شایع‌ترین دلایل از دست رفتن ابرو


از شایع ترین عوامل می توان از دست رفتن ابروها ، اصلاح ابروها در طولانی مدت ، قرارگیری در معرض تشعشع و شیمی‌درمانی ، پیری ، حوادث ، سوختگی‌ها ، کم‌پشتی ژنتیکی و اختلالات تیروئید اشاره کرد.

عوارض کاشت ابرو چیست؟


کاشت ابرو یک کاشت موی کوچک است و عوارض جانبی کمی دارد. تزریق ماده بیهوشی تا اندازه ای دردآور است زیرا ناحیه دور چشم بسیار حساس است. با این حال پس از بیهوشی هیچ دردی احساس نمیکنید.ورم دور چشم نیز نسبتا رایج است. ورم به سرعت، اغلب در عرض یک شب ناپدید میشود.

هزینه کاشت ابرو


هزینه کاشت ابرو معمولا زیاد نیست اما به تعداد گرافت‌های موردنیاز برای کاشت، روش پیوند زدن مو و ابزار‌های استفاده‌شده برای پیوند زدن مو بستگی دارد.

سوالات رایج


آیا ریزش مو بعد از جراحی زیبایی کاشت ابرو طبیعی است؟ نتایح معمولا دائمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد. عموما در یک روش FUE ، نتایج کامل در عرض 6-9 ماه بدست میآیند و موهای کاشته شده بعد از یک الی سه ماه میریزند و بعد از شش الی 9 ماه مجددا رشد کرده دائمی خواهند بود.