لیزر مونالیزا تاچ

لیزر مونالیزا تاچ یکی از کاملترین تکنولوژی های لیزر در دنیا بوده که کاربرد شگرفی در جوانسازی واژن پیدا کرده است.این دستگاه در بهترین مراکز تحقیقاتی بین المللی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج بسیار درخشانی بدنبال داشته است.دستگاه لیزر مونالیزا تاچ دارای تاییدیه سازمان نظارت بر داروی آمریکا یا FDA میباشد.لیزر مونالیزا تاچ یک درمان جوان سازی واژن است که بر اساس یک مقدار از لیزر CO2 که بطور خاص برای غشای مخاطی واژن طراحی گردیده است به واژن تابیده میشود. این لیزر با ایجاد تحریک گرمایی در بافت واژن موجب فعال شدن سلول های فیبروبلاست میشود. بازسازی کلاژن در زیر پوست واژن سبب تکثیر هر چه بیشتر سلول ها و افزایش میزان جریان خون در واژن میشود. پس از بکارگیری لیزر مونالیزا و با فعال شدن سلول های فیبروبلاست، بار دیگر مخاط واژن تغذیه شده و هیدراته میشود و بدین ترتیب جوانی و سلامت خود را باز مییابد.لیزر مونالیزا تاچ امروزه یکی از موثر ترین روش های درمانی غیر جراحی و بدون نیاز به دارو است که برای پیشگیری و درمان خشکی و رنگ پریدگی مخاط واژن و تاثیرات پس از آن استفاده میگردد.

نحوه عملکرد لیزر مونالیزا


لیزر مونالیزا تاچ بدون نیاز به عمل جراحی و بیهوشی انجام میگردد.بدین صورت که یک ابزرا لوله ای شکل(اسکنر)، زخم های بسیار کوچک غیر قابل تشخیص در ناحیه واژن ایجاد میکند که برای شروع فرآیند تولید کلاژن جدید و تنظیم و متعادل سازی مجدد مواد تشکیل دهنده غشای واژن لازم و ضروری است.بنابراین عملکرد لیزر در این حالت امن و بدون درد است و میتواند عملکرد صحیح ساختار های ادراری و تناسلی را دوباره فعال کند. با استفاده از این روش درمانی فرآیند تولید مجدد بافت در طول چند هفته آغاز میشود.درمان با لیزر مونالیزا تاچ سریع و ساده است و یک عمل 15 دقیقه ای است. چنانچه علائم آتروفی پیشرفته واژن وجود نداشته باشد، عمل معمولاً بسیار راحت خواهد بود جلسه درمانی لیزر مونالیزا در کلینیک و در یک محیط مناسب و آرام و معمولاً توسط یک پزشک یا مامای خانم انجام میشود..واژن خشک میشود و پروب ضد عفونی شده و صافی به آرامی وارد کانال واژن میشود که لرزش ملایمی را پس از شروع استفاده از لیزر ایجاد میکند.استفاده از مسکن ضرورتی ندارد و درمان بدون درد است و نیازی به استفاده از مواد بی حسی نیست، اما با این وجود ممکن است از یک کرم بی حس کننده در صورت درخواست بیمار استفاده شود که اثرهای جانبی و عوارض آن بسیار اندک است. پزشک و پرستاران در طول عمل کاملاً مراقب بیمار هستند تا از راحتی وی اطمینان حاصل کنند و بالاترین استانداردهای مراقبت از بیمار و رضایت‌بخشی را ارائه دهند.این روش درمانی نیازی به ایجاد برش یا بخیه زدن در بدن ندارد و در کمتر از یک ساعت خاتمه پیدا میکند. همچنین این درمان نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

لیزر مونالیزا تاچ

کاربردهای دستگاه مونالیزا تاچ


از کاربردهای دستگاه مونالیزا تاچ می توان به افزایش سفتی و مقاومت بافت واژن ، رفع مشکلات و دردهای مقاربتی ، درمان بی اختیاری ادرار ، روشن کردن پوست ناحیه تناسلی ، رفع سوزش و خارش ، رفع خشکی واژن و زیبایی واژن اشاره کرد .

مراقبت های پس انجام لیزر مونالیزا تاچ چیست؟


اکثر زنان پس از درمان توسط لیزر مونالیزا تاچ اندکی ناراحتی در ناحیه واژن خود را گزارش کرده اند و این علائم معمولاً در طول چند روز اول پس از درمان مشاهده میشود. پس از درمان توصیه میشود از انجام عمل زناشویی و آمیزش با همسر برای مدت 4-3 روز خودداری گردد.در طول دوره بهبود بهتر است از بلند کردن اجسام سنگین یا انجام بعضی فعالیت ها همچون دوش گرفتن با آب گرم یا حرکت های ورزشی خودداری گردد.

عوارض جانبی لیزر مونالیزا تاچ


عوارض جانبی در لیزر موالیزا تاچ بسیار کم و در سطح بسیار پایینی قرار دارد. این درمان به صورت سرپایی یا با بستری یک روزه در بیمارستان انجام میشود. اکثر زنان استفاده کننده از این روش عوارض جانبی موقت را در نتیجه آن گزارش کرده اند که شامل اندکی قرمز شدن و التهاب یا ورم در ناحیه واژن میباشد. به هر حال اکثر علائم مشاهده  در لیزر مئنالیزا تاچ پس از چند روز و به سرعت از بین میروند.

هزینه و قیمت لیزر مونالیزا تاچ


هزینه و قیمت لیزر مونالیزا تاچ بستگی به تعداد جلسات مورد نیاز در برنامه درمانی فرد دارد. برنامه درمانی فرد با توجه به شرایط شخص و پس از مشاوره با پزشک مشخص میشود. تکرار این روش درمانی در فواصل زمانی مشخص امکان دوام و ماندگاری بیشتر نتایج حاصل از آن را افزایش میدهد.

سوالات رایج در لیزر مونالیزا


  1. لیزر مونالیزا تاچ برای چه کسانی مناسب است؟ لیزر مونالیزا تاچ برای همه زنانی که با آتروفی واژن به خاطر تغییرات هورمونی مواجه شده اند قابل استفاده و مناسب است و ایجاد این مشکل برای زنان با گذشت زمان غیر قابل اجتناب میباشد. لیزر مونالیزا یک روش مناسب برای افرادی است که به دنبال استفاده از روش های درمانی کمتر تهاجمی در مقایسه با روش های جراحی سنتی و درمان های دارویی هستند. برای دستیابی به بهترین نتایج و کسب مشاوره لازم، بهتر است با یک پزشک درباره روش درمانی لیزر مونالیزا صحبت کنید.
  2. لیزر مونالیزا برای چه کسانی توصیه نمی شود؟ در ارتباط با استفاده روش درمانی مونالیزا تاچ هیچ استثنایی برای افراد تعریف نشده است، به غیر از افرادی که به بیماری های جدی موضعی یا ایدز یا بیماریهای خاص دیگر مبتلا باشند.
  3. تعداد جلسات مورد نیاز درمان در لیزر مونالیزا تاچ چقدر است؟ تعداد جلسات درمان بستگی به شرایط بیمار دارد. متخصصان این مرکز معمولاً 1 تا 3 جلسه درمانی را با فاصله 40 تا 60 روز به افراد متقاضی پیشنهاد میکنند که در ادامه یک جلسه درمانی سالانه برای حفظ نتایج درمان به بیمار توصیه میگردد.
  4. دوام و ماندگاری لیزر مونالیزا تاچ چه مدت است؟ نتایج این روش درمانی بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی قابل مشاهده است و در طول ماه های بعد از درمان افزایش پیدا میکند. فرآیند تجدید ساختار در این حالت 40 تا 60 روز دوام دارد و پس از آن توصیه میشود جلسه درمانی مجدداً تکرار شود.
  5. چه زمان پس از انجام مونالیزا تاچ میتوان راتبطه جنسی داشت؟ معمولاً پیشنهاد می شود برای 3 تا 4 روز قبل از بازگشت به فعالیت های عادی آمیزش جنسی به ناحیه واژن استراحت داده شود. در هر حالت، این مدت بستگی به نظر پزشک شما و شرایط درمانی بیمار دارد و پزشک میتواند راهنمایی های دقیق تری را بر اساس نتایج درمان در اختیار شما قرار دهد.
  6. سایر مزایای لیزر مونالیزا  چیست؟
    با استفاده از این روش درمانی علاوه بر بهبود بافت مخاطی واژن و هیدراته شدن آن،ضخامت واژن نیز بیشتر شده و واژن سفت تر و منعطف تر میشود. بعلاوه این روش همچنین سطح PH مناسب را برای واژن ایجاد میکند و به این ترتیب میتواند یک محافظ طبیعی برای واژن ایجاد کرده و باعث کاهش ایجاد عفونت گردد